Nie lada kondycję ma nestor szczycieńskich maratończyków Stefan Jankowski. W sobotę startował w półmaratonie Wolgast-Świnoujście, w nocy wrócił do Szczytna, by w niedzielę rano wyjechać na półmaraton do Łomży.

Stefan Jankowski był jedynym szczytnianinem, który uczestniczył w międzynarodowym półmaratonie Wolgast-Świnoujście. Zawodnik AKB zajął w swojej kategorii wiekowej (M-70) 2. miejsce. Do Szczytna wrócił ok. 2.30 w nocy z soboty na niedzielę. Choć na taki wyczyn nie zdecydowałoby się wielu znacznie młodszych biegaczy, w niedzielny ranek wyruszył wraz z dwójką innych zawodników AKB do Łomży, by tam uczestniczyć w III Półmaratonie Łomżyńskim. Mimo niełatwych warunków, wytrzymał trudy obu biegów i zajął 2. miejsce w kategorii wiekowej z czasem 2:31 godz. Ulicami Łomży pobiegli również Artur Trochimowicz i Waldemar Baranowski. Pierwszy z nich był 66. (1:56.29), natomiast drugi ze szczytnian finiszował tuż za nim (1:56.30).

Uczestnikom biegu dała się we znaki pogoda. - To był afrykański klimat – mówi Artur Trochimowicz. - Było ponad 30 stopni w słońcu.