Mistrzem Gminy Wielbark w Szachach został Wojciech Charewicz. Prowadzony równolegle Turniej Młodzików w Warcabach Polskich zakończył się zwycięstwem Patryka Karcza.

Polowi mistrzowie

Na 64 polach zmagało się 12 zawodników. Komplet 11 punktów zdobył Wojciech Charewicz i jemu też przypadł tytuł najlepszego szachisty gminy Wielbark w 2008r. Kolejne miejsca zajęli Marek Ossowski (9 p.) oraz Edward Studziński i Kazimierz Abramczyk (po 7,5 p.). Wszyscy zawodnicy uczestniczący w mistrzostwach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Połowa startujących zdobyła IV lub V kategorię szachową.

W prowadzonym równolegle Turnieju Młodzików w Warcabach Polskich (czyli na 100 polach) w nie miał sobie równych Patryk Karcz. Miejsce drugie zajęli ex aequo Robert Karcz i Amadeusz Jarema.

Oba turnieje zorganizował – w ramach zajęć świetlicowych objętych programem Integracji Społecznej PPWOW – wielbarski Gminny Ośrodek Kultury.