Reprezentacja szczycieńskiej SP 6 wygrała w Giżycku turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa w Piłce Plażowej Szkół Podstawowych.

Siatkówka plażowa rządzi się nieco innymi prawami od tych, które obowiązują w wersji tradycyjnej tej gry, ale chłopcy z SP 6 potrafili bardzo szybko się przestawić z nawyków wyniesionych z parkietu. Pokonali po 2:0 SP 4 Pisz, SP 4 Giżycko i SP 7 Giżycko. W ostatnim turniejowym pojedynku, będącym jednocześnie walką o zajęcie pierwszego miejsca w półfinale, zmierzyli się z faworyzowaną SP 3 Gołdap. - Po pierwszym secie myślałam, że będzie porażka – przyznaje opiekunka drużyny Anna Rybińska. Jej podopieczni byli jednak w stanie odwrócić losy spotkania. Po szybkiej przegranej 3:15 zwyciężyli w kolejnych partiach 16:14, 11:8 i do finału, którego miejscem także jest Giżycko, awansowali z pierwszej pozycji. Prawo gry w decydującym turnieju wywalczyli sobie również siatkarze z Gołdapi.

Skład SP 6 tworzyli: Maciej Lisewski, Gabriel Samsel i Maksymilian Borowy.