Młodzi zawodnicy Gwardii Szczytno wywalczyli w Toruniu pięć medali podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Copernicus Cup.

W Toruniu wystartowało około 500 judoków z ponad 40 klubów. Walka odbywała się na 8 matach. - Dawno nie byliśmy na tak obsadzonym turnieju – mówi trener Gwardii Tadeusz Dymerski. Szczytnianie zaprezentowali się naprawdę dobrze – pięcioro zawodników z siódemki, która pojechała do Grodu Kopernika, wywalczyło medale. W kategorii 90 kg juniorów młodszych triumfował Kacper Maroszek. Wszystkie trzy walki wygrał przed czasem. Drugie miejsce w kategorii 48 kg młodziczek zajęła Zofia Rykowska. Brązowe medale wywalczyli: Agata Kosińska (70 kg juniorek młodszych), Martyna Mróz (52 kg juniorek młodszych) i Bartosz Kukliński (44 kg młodzików).